تاثیر آلرژی های فصل پاییز بر خواب ما

آلرژی فصلی پاییز
تاثیر آلرژی پاییز بر خواب

با فرا رسیدن فصل بهار، آلرژی فصلی برای بسیاری از افراد از همان ابتدای فصل شروع شده و تا پایان آن ادامه دارد. در آن زمان، گرده در همه جا، از ماشین گرفته تا رختخواب وجود دارد و این وضعیت آزار دهنده تا اتمام فصل بهار، هفته ها ادامه دارد. اما برای عده ای دیگر، هر فصل چالش جدیدی به دنبال دارد و پاییز تقریبا به همان اندازه بهار برای شان آلرژی زا محسوب می شود.

از بی خوابی رنج میبرید؟ تاکنون چیزی درباره تست خواب شنیده اید؟

بنا به گفته WebMD، “محرک های آلرژی پاییز متفاوت هستند، اما آنها می توانند علائمی مشابه بسیاری از علائم آلرژی بهار و تابستان را ایجاد کنند.” این وب سایت پزشکی همچنین خاطر نشان شده است که شایع ترین مشکل، گرده کهنه واش ها، و به دنبال آن هیره (مایت) های کپک و گرد و غبار می باشد.

حال چه کاری می توان انجام داد تا این اطمینان حاصل شود که قادر به نفس کشیدن هستیم و یک خواب خوب شبانه خواهیم داشت؟ در اینجا ما به پنج راه حل اساسی اشاره کرده ایم:

  • دوش گرفتن. سعی کنید درست قبل از خواب تان دوش بگیرید. این امر، گرده ها را از موها و بدن تان شسته و موجب می شود آن ها را با خود به داخل رختخواب تان نبرید.
  • کاور ها و ملحفه های خود را به طور مداوم بشویید. سعی کنید هر شب ملحفه ای روی رختخواب تان پهن کنید و کاور ها و ملحفه های خود را بیشتر از حد معمول شستشو نمایید.
  • از داروهای جدید آلرژی استفاده کنید. داروهای جدید آلرژی مانند Claritin، Zertec و Allegra به طور کلی خواب شما را مختل نمی سازند. در صورت امکان، از یک نوع از این داروها، تحت عنوان “D” اجتناب کنید، زیرا حاوی سودوافدرین است و آن هم دارویی است که موجب خواب آلودگی یا بیدار نگه داشتن مصرف کننده می شود.
  • از مصرف بنادریل اجتناب کنید. بنادریل یک آنتی هیستامین قوی است که بسیاری از افراد از آن برای درمان آلرژی استفاده می کنند. این ماده نیز دارای این اثر جانبی است که شما را بسیار خواب آلوده می سازد. در حقیقت، این ماده در ایجاد احساس خواب آلودگی بسیار قدرتمند عمل می کند. تا جایی که برخی معتقدند که دیگر نمی توانند بدون استفاده آن به خواب بروند. بهتر است مصرف چنین داروی قدرتمندی را فراموش کنید، مگر اینکه از سوی یک پزشک توصیه شده باشد.
  • دریچه سیستم های گرمایشی خود را پاک کنید و فیلتر آن ها را تعویض کنید. یکی از بهترین اقداماتی که می توان قبل از راه اندازی سیستم های گرمایشی انجام داد، این است که همه قطعات آن را تمیز کنید، زیرا گرده ها و سایر آلرژن ها در طول تابستان می توانند به داخل آن نفوذ پیدا کنند.
آلرژی فصلی و خواب
تاثیر آلرژی پائیز بر خواب

در اینجا یک نکته کلیدی نیز وجود دارد: اگر محیط زندگی تان به گونه ای است که لازم است برگ های خشک پاییزی را جارو کنید، توصیه می شود حین انجام این کار از ماسک استفاده کنید. هنگامی که برگ ها را جمع آوری می کنید، گرده ها و اسپور های کپک ممکن است در هوا پراکنده شده و شما آن ها را تنفس کنید.

11 تا از مهمترین نکات تست خواب که هرکسی باید بداند

چنانچه از هر گونه مشکلات خواب رنج می برید، همین امروز با کلینیک ما تماس حاصل نمایید.

شاد و سلامت باشید.

 

تحقیق و ترجمه: مینو زرفش

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا