چگونه با همسری که خروپف می کند رفتار کنیم؟

علل خروپف
خروپف همسر

اگر شما همه چیز را در مورد شریک زندگی تان دوست دارید، به غیر از خروپف او، کاملا طبیعی است. مهم نیست که به خاطر خروپف همسر تان چقدر متحمل بی خوابی شده اید، بلکه این موضوع اهمیت دارد که مشکل حاضر را با کمک یکدیگر حل و فصل نمایید. هنگامی که بی خوابی برای تان مشکل ساز شده است، خشم و تحریک پذیری امری معمول است، اما سعی کنید مانع از بروز این موارد شوید. شما باید با مشکل خروپف مقابله کنید، نه شریک زندگی تان.

 

بهترین درمان خروپف و خرخر شبانه

به یاد داشته باشید که شریک زندگی شما به اندازه کافی احساس بی دفاع بودن، آسیب پذیری و حتی کمی خجالت زدگی در مورد خروپف خود دارد.

  • در زمان مناسبی در خصوص این مشکل صحبت کنید. از بحث در خصوص خروپف در اواسط شب و یا اول صبح پرهیز کنید.
  • به یاد داشته باشید این اتفاق عمدی نیست. اگر چه هنگامی که دچار بی خوابی ناشی از تحمل صدای خرخر همسر تان می شوید، احساس قربانی بودن به شما دست می دهد، اما به یاد داشته باشید که همسر تان شما را از روی عمد از خواب بیدار نمی کند.
  • از حمله و انتقاد شدید بپرهیزید. در این شکی نیست که محرومیت از خواب به دلیل خروپف خون هر کسی را به جوش می آورد و می تواند به سلامت شما آسیب برساند، اما بهترین راه برای حل این مشکل، نرمی کردن و روش های غیر مستقیم است.
  • مراقب ناراحت نشدن او باشید. قطعا به طور مداوم پافشاری کردن و اشاره به مشکل خروپف همسر تان کار صحیحی نیست و می تواند موجب ناراحتی وی شود.
  • از طنز و شوخی استفاده کنید تا بدون صدمه زدن به احساسات شریک زندگی تان موضوع خروپف را مطرح کنید. خنده و شوخی در مورد خروپف می تواند تنش را کاهش دهد. فقط مطمئن شوید که شوخی بیش از حد به اذیت کردن تبدیل نمی شود.

 

نحوه برخورد با شکایات مربوط به خروپف تان

خرخر
تاثیر خروپف بر روابط زناشویی

زمانی که همسر تان در مورد خروپف شما شکایت می کند، ممکن است گارد بگیرید و به طور کل این مشکل را کتمان کنید. گاهی هم ممکن است شما اصلا تاکنون متوجه نشده اید که این مشکل را دارید. و البته گاهی ممکن است احمقانه به نظر برسد که خروپف می تواند باعث ایجاد چنین آشفتگی هایی در ارتباط با همسر تان شود، اما باید بدانید که این یک مشکل شایع و بسیار واقعی است.

اگر ناراحتی های شریک زندگی تان برای تان مهم نیست و شما را بر آن نمی دارد که مشکل خروپف خود را حل کنید، در واقع این پیام واضح و مبرهن را به شریک خود ارسال می کنید که به نیازهای او اهمیتی نمی دهید. این می تواند رابطه شما را در معرض مشکل بزرگ تری از مسئله خروپف قرار دهد.

به خاطر داشته باشید که شما و همسر تان باید با یکدیگر همکاری کنید تا یک راه حل برای خروپف پیدا کنید. در این موارد، اقدامات زیر توصیه می شود:

  • خروپف یک مشکل جسمانی است. این مساله چیزی نیست که در مورد آن خجالت بکشید. این وضعیت مانند یک انقباض عضلانی یا یک سرماخوردگی، قابل بهبود است و راه حلش در دستان شماست.
  • این مشکل را شخصی نکنید. سعی کنید ناراحتی ها و شکایات همسر خود را یک نقد یا حمله شخصی تلقی نکنید. او شما را دوست دارد، فقط صبرش از خروپف تان لبریز شده است.
  • شریک زندگی خود را جدی بگیرید. از بی اهمیت جلوه دادن شکایات همسر تان اجتناب کنید. کمبود خواب یک خطر بزرگ برای سلامتی محسوب می شود و می تواند در تمام طول روز احساس خستگی و کسالت به شریک زندگی تان تحمیل کند.
  • روشن کنید که رابطه تان در اولویت قرار دارد. اگر شما و شریک زندگی تان این درک را داشته باشید، هر دوی شما هر کاری را که لازم باشد برای پیدا کردن یک راه حل مناسب برای رفع خروپف انجام خواهید داد.
  • رفتار نامناسب را بیان کنید. اگرچه محرومیت از خواب می تواند منجر به کج خلقی و تحریک پذیری شود، اما این را به شریک زندگی خود تفهیم کنید که برای نشان دادن ناراحتی خود نسبت به خرخر شما، مشت و لگد زدن به شما کار مناسب و در خور شخصیت وی نیست.
چنانچه به طور مداوم از مشکل خروپف رنج می برید و این امر موجب ناراحتی همسر و عزیزان تان شده است، همین امروز با کلینیک خواب ما تماس حاصل نمایید.

شاد و سلامت باشید.

 

تحقیق و ترجمه: مینو زرفش

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا